Virtualne slikovnice, predstave, izložbe te obilasci nacionalnih parkova

Iako su knjižnice, kazališta i muzeji trenutno zatvoreni, djeci su određeni materijali besplatno dostupni putem društvenih mreža i web stranica.
Ipak, potrudite se da vrijeme pred ekranom bude razumno i prikladno za dječji uzrast.

Poželjno je paziti na prekomjernu izloženost djece ekranima pa svakako pročitajte i članak " Djeca i ekrani tijekom COVID-19 mjera opreza“

Online dječja literatura

Postoje već razne slikovnice i radne bilježnice za djecu na temu korona virusa koje smo objedinili ovdje a mogu poslužiti kao uvod u razgovor o okolnostima u kojima se svi trenutno nalazimo.

Kako je poželjno odmaknuti se malo od sveprisutne teme virusa, donosimo razne poveznice na dječju literaturu.

AUDIO PRIČE
Na Soundcloudu Teatar Poco Loco objavljuje priče koje možete poslušati ovdje.

Online kazališne predstave
  • Gradsko kazalište lutaka Rijeka (Predstava Wanda LaVanda“ koju možete pogledati ovdje, Mačak u čizmama pogledajte ovdje.)
  • Gradsko kazalište lutaka Split (Predstava Stonoga Goga, za uzrast 3+)

Virtualne izložbe u muzejima

Virtualni obilasci nacionalnih parkova
Američke nacionalne parkove možete obići ovdje

VIRTUALNE PREDSTAVE CIRQUE DU SOLEIL
Ovdje pronađite predstvave poznate skupine Cirque du Soleil.